جمعه ٢٦ آبان ١٣٩٦ - 
Fmenu Not Found
1 2
 
منو اصلی
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش فعالیت های واحد آموزش بهداشت شبکه بهداشت پیشوا از تاریخ 14/10/95 الی 21/10/5 9

گزارش فعالیت های واحد آموزش بهداشت شبکه بهداشت پیشوا از تاریخ 14/10/95  الی 21/10/5 9

جلسه پایش و نظارت برنامه بیمه روستایی

در راستای اجرای برنامه ملی خودمراقبتی و نقش پزشک خانواده در این برنامه و با توجه به برگزاری کمیته پایش و نظارت برنامه بیمه روستایی که در تاریخ 14/10/95 برگزار گردید. کارشناس مسئول آموزش ارتقای سلامت در جلسه مذکور شرکت و مصوب شد برآورد هزینه جهت تامین کتاب و ملزومات لازم در اجرای برنامه ملی خودمراقبتی از محل 1 % مالیات برافزوده محاسبه و به گسترش تحویل نماید. همچنین مقرر شد برنامه عملیاتی واحد آموزش ارتقای سلامت در سال 95 جهت اطلاع و بررسی شاخص ها در بازدید ها، به مراکز خدمات جامع سلامت ارسال شود که طبق صورت جلسه ارسال شد.

 جلسه توجیهی بدو خدمت نیروهای جدیدالورود

در تاریخ 14/10/95 پزشک جدیدالورود برنامه بیمه روستایی در خصوص برنامه های واحد آموزش و ارتقای سلامت از جمله خودمراقبتی فردی، سازمانی، اجتماعی و خودیاری، نیازسنجی آموزشی، آمار و اطلاعات واحد آموزش، برد آموزشی، فرم ها، چکلیست ها و ...توسط کارشناس مسئول آموزش و ارتقای سلامت توجیه شدند.

تعین و تکلیف نیروهای مراقب سلامت در مراکز جهت انجام برنامه های آموزش ارتقای سلامت، مدارس و بیماریها

با توجه به لزوم انجام برنامه های آموزش ارتقای سلامت، مدارس و بیماریها در مراکز توسط یکی از مراقبین سلامت ، جلسه ای تحت این عنوان در تاریخ 16/10/95 در دفتر مدیریت برگزار و کارشناسان مسئول واحدهای مذکور نظرات و پیشنهادات خود را اعلام و صورت جلسه جهت تایید نهایی به مدیریت و گسترش ارسال شد.

برگزاری جشنواره غذای سالم به مناسبت کمپین 1 2 3 غذای سالم در مرکز خدمات جامع سلامت مهاجری

در راستای انجام اقدامات در کمپین 1 2 3 غذای سالم در مراکز تحت پوشش، مراقبین سلامت و رابطین بهداشت مرکز مهاجری اقدام به برگزاری جشنواره غذایی سالم با تاکید بر مصرف روغن و نمک کمتر و استفاده بیشتر از سبزیجات و حبوبات در تاریخ 19/10/95 نمودند. در این میان کارشناس مسئول آموزش ارتقای سلامت نیز به همراه تعدادی از کارشناسان ستاد در این مراسم شرکت و ارزشیابی از جشنواره توسط واحد آموزش به عمل آمد.

 

پایش و نظارت بر روند اجرای برنامه های آموزش ارتقای سلامت و فعالیت های آموزشی  پزشک بیمه روستا و مراقب سلامت مرکز خدمات جامع سلامت جلیل آباد

پزشک بیمه روستایی مرکز خدمات جامع سلامت جلیل آباد در تاریخ 20/10/95 مورد پایش و نظارت واحد آموزش سلامت ستاد شبکه قرار گرفت.

با برنامه ریزی واحد آموزش ارتقای سلامت شبکه، از فعالیت های آموزشی مرکز خدمات جامع سلامت جلیل آباد، پایش به عمل آمد. در طی این بازدید، چک لیست پایش عملکرد مدیریتی برنامه خودمراقبتی و اطلاعات مربوط به نیاز سنجی، پنل آموزش ارتقای سلامت، برگزاری جلسات ماهانه با ناظر مرکز، برنامه ریزی و نظارت بر روند فعالیت های آموزش همگانی در مرکز، مدیریت و نظارت بر بازدید از خانه ها توسط ناظر و ارسال پسخوراند بازدید به ستاد، جهت پزشک مرکز تکمیل شد. 

بازدید گروهی از مرکز خدمات جامع سلامت صدوقی توسط مدیریت و کارشناس مسئول ستاد

 نظر به درخواست مدیریت محترم و ساماندهی برنامه ها و نیروی انسانی مرکز معین شبکه در تاریخ 18/10/95،  مرکز خدمات جامع سلامت صدوقی توسط تییم مدیریت و کارشناسان مسئول ستادی مورد بازدید و نظارت قرار گرفت و مشکلات از نزدیک مشاهده شد و در انتها جلسه جمع بندی نظرات مدیریت محترم و کارشناسان با مسئول مرکز و مراقبین سلامت برگزار شد. 

برگزاری جلسه آموزشی خودمراقبتی جهت رابطین بهداشت مرکز خدمات جامع

 سلامت جلیل آباد

با دعوت از سوی مربی رابطین بهداشت مرکز جلیل آباد جهت شرکت و آموزش خودمراقبتی به رابطین بهداشتی مرکز جلیل آباد در تاریخ 20/10/95، کارشناس مسئول آموزش ارتقای سلامت ستاد در جلسه مذکور شرکت و در خصوص اهمیت اجرای برنامه ملی خودمراقبتی، جذب سفیر سلامت و ترویج شیوه زندگی سالم سخنان مبسوطی ایراد نمودند.

 

فعالیت آموزشی مراکز محیطی:   

برگزاری جلسات آموزشی با موضوعات بهداشتی استخراج شده از ( الویت بهداشتی، مناسبت فصلی، مصوبات شورای بهداشتی، خودمراقبتی و جذب سفیر سلامت خانوار توسط رابطین آموزشی

-برگزاری جلسه آموزشی خودمراقبتی بر اساس سر فصل های کتاب خودمراقبتی در ناخوشی های جزیی به سفیران سلامت توسط مراقب سلامت مرکز جلیل آباد

-برگزاری جلسه آموزشی خودمراقبتی به معلمین مدارس تحت پوشش مرکز جلیل آباد توسط رابط آموزشی مرکز

- برگزاری جلسه آموزشی تغذیه به مناسبت کمپین غذای سالم در مراکز محیطی  توسط کارشناسان مراقب سلامت به گروه هدف جامعه، داش آموزان و اولیا  مربیان مدارس تحت پوشش

- تدوین برنامه عملیاتی در اماکن تحت پوشش مرکز صدوقی توسط رایط آموزشی مرکز با همکاری واحد بهداشت حرفه ای و محیط

- برگزاری جلسه آموزشی آنفلوانزا توسط کارشناس مراقب سلامت مرکز مهاجری

- برگزاری جلسه آموزشی ریز مغذی ها توسط کارشناس مراقب سلامت پایگاه برون سپاری اردستانی

 

سایر فعالیت ها :

1- برنامه عملیاتی واحد آموزش ارتقای سلامت در سال 95 جهت اطلاع و بررسی شاخص ها در بازدید ها، به مراکز خدمات جامع سلامت بر اساس صورت جلسه کمیته پایش نظارت برنامه بیمه روستایی  ارسال شد.

2- تهیه و تنظیم  و ارسال گزارش پسخوراند فعالیت های آموزشی سه ماهه سوم 95 به  مراکز/پایگاه / خانه های بهداشت

3-هماهنگی با واحد بهداشت حرفه ای در خصوص برگزاری جلسه آموزش تدوین برنامه عملیاتی در کارخانه قند پیشوا و برگزاری جلسه آموزشی در خصوص مدیریت استرس جهت کارگران کارخانه

4- هماهنگی با کارشناس روانشناس ستاد در خصوص برگزاری جلسه آموزشی استرس شغلی در کارخانه قند پیشوا

5- تهیه و تنظیم گزارش هفتگی 14/10/95 و ارسال آن به معاونت

6- اصلاح و ارسال گزارش هفتگی واحد های ستادی به معاونت


١٥:٠٧ - چهارشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٤٢٢١٦    /    تعداد نمایش : ٥٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
شبکه بهداشت و درمان

آدرس : پیشوا - میدان شهید اردستانی - جنب اداره فنی و حرفه ای

تلفن : 36720700- 021                                 سامانه پیام کوتاه    10002136720700
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir

 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.