چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧ - 
Fmenu Not Found
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش خبر 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی

بازدید تیم سلامت روان از مرکز کاهش آسیب شهرستان قرچک

بازدید تیم سلامت روان از مرکز کاهش آسیب شهرستان قرچک

کارشناسان واحد سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا در روز سه ­شنبه 10/4/97 از مرکز کاهش آسیب گذری قرچک بازدید کردند.

با هماهنگی انجام شده ما بین شبکه های­ بهداشت و درمان شهرستان پیشوا و قرچک و به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، کارشناسان واحد سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد پیشوا از محل کاهش آسیب گذری اعتیاد قرچک بازدید کردند. در این بازدید کارشناس مسئول و کارشناسان واحد سلامت روان قرچک در مورد فعالیت های انجام شده و شرح وظایف و دستورالعمل این مراکز توضیحاتی ارائه کردند.

مراکز کاهش آسیب گذری اعتیاد که به اختصارDIC  نامیده می شوند؛ موظفند وسایل بهداشتی از قبیل سرنگ، سوزن، پنبه الکل، کاندوم و یک وعده غذای گرم در اختیار افراد معتاد متجاهر قرار دهند. طبق ارزیابی های انجام شده و تشخیص محل تجمع این معتادان، گشت سیار روزانه با کوله پشتی بهداشتی به این محل ها مراجعه کرده و می بایست لوازم بهداشتی به همراه بیسکویت در اختیار این بیماران قرار دهد و همچنین یک وعده غذای گرم در مرکز برای مراجعه کنندگان مهیا نماید. هدف از ارائه این خدمات کاهش خطر بیماری های واگیر و عفونی از قبیل HIV( ایدز)، هپاتیت و ... است که با مهیا کردن شرایط تزریق و رابطه جنسی ایمن از طریق لوازم بهداشتی سعی در کاهش خطر برای این بیماران و همچنین سایر افراد جامعه دارند.


١١:٢٣ - چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٤١١٨    /    تعداد نمایش : ١٢٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
شبکه بهداشت و درمان

آدرس : پیشوا - میدان شهید اردستانی - جنب اداره فنی و حرفه ای

تلفن : 36720700- 021                                 سامانه پیام کوتاه    10002136720700
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir

 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.