سه شنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
Fmenu Not Found
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان

جلسه تب کریمه کنگو

 

بسمه تعالی

یکی از اصول در قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی که در آستانه سالروز رحلت معمارکبیرش ،حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه هستیم ،تامین سلامت و بهداشت برای همه افراد جامعه ایران اسلامی می باشد.

شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا در انجام این رسالت مهم با همکاری ادارات صنعت،معدن و تجارت و دامپزشکی و اتاق اصناف و اتحادیه خواربار ، در تاریخ 11/3/96 اقدام به برگزاری جلسه آموزشی مراقبت و پیشگیری از تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برای متصدیان اماکن و مراکز درگیر و مرتبط با گوشت قرمز از قبیل قصابی ، جگرکی ، کبابی و رستوران و دامداران نمود.

ابتدا آقای نبی پور کارشناس ارشد و مسئول واحد بیماریهای شبکه در خصوص بیماری ، علائم ، راههای پیشگیری و انتقال و در نهایت درمان بیماری تب کریمه کنگو آموزشهای لازم را ارائه کردند.

سپس آقای دکتر صارمی از اداره دامپزشکی در خصوص کشتار مجاز و نحوه آلوده شدن دام و راه انتقال و در نهایت سم پاشی دامداریها توسط اداره مطبوع وآمادگی جهت تحویل سم جهت مبارزه با کنه(ناقل اصلی بیماری) به دامداران اعلام نمودند.

در ادامه آقای مهندس بهجتی کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه ضمن تشکر و قدردانی از تشکیل این جلسه بر اهمیت و خطرناک بودن بیماری و لزوم رعایت موازین بهداشتی از قبیل بهداشت فردی ، نگهداری گوشت در دمای مناسب و ابزار مناسب و بهداشتی تذکرات لازم را بیان نمودند.

در پایان این جلسه آقای عابدی رئیس اتحادیه خواربار و صنوف وابسته برای برگزاری این جلسه از مدیریت شبکه بهداشت ابراز تشکر و قدردانی نمودند.

 


١١:٣٩ - چهارشنبه ١٧ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٤٧٣٩٣    /    تعداد نمایش : ٦٦٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
شبکه بهداشت و درمان

آدرس : پیشوا - میدان شهید اردستانی - جنب اداره فنی و حرفه ای

تلفن : 36720700- 021                                 سامانه پیام کوتاه    10002136720700
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir

 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.