سه شنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
Fmenu Not Found
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان

کمیته­ی "سلامت روان شهرستان"

 

کمیته­ی "سلامت روان شهرستان" تشکیل شد

 

به همت واحد سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد شبکه "کمیته سلامت روان شهرستان" در روز سه شنبه 2/3/96 با حضور تنی چند از مسئولین ادارات برگزار گردید. در این جلسه که با ریاست سرپرست محترم شبکه جناب آقای دکتر زینی وند و شرکت نهادهای دخیل در سلامت شهرستان شامل بهزیستی، آموزش و پرورش، کمیته امداد و هلال احمر در محل ستاد شبکه تشکیل شد، برنامه های مختلف واحد معرفی و جهت بهبود همکاری ها مذاکره شد.

در این جلسه ابتدا آقای دکتر زینی وند با توجه به اهمیت برنامه های بهداشت روان به صورت جامع در خصوص شیوع بیماری های اعصاب و روان توضیحاتی ارائه کردند و ظرفیت های موجود در شبکه را تشریح کردند. ایشان همچنین در خصوص تحولی که پس از اجرای طرح تحول سلامت اتفاق افتاده است و همچنین اهمیت حضور کارشناسان بهداشت روان جذب شده در شبکه های بهداشت توجه به این حوزه از سلامت را مهم دانستند.

سپس آقای اردستانیکارشناس مسئول واحد سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد شبکه، ضمن ارائه گزارش عملکرد سال 95 واحد در حوزه­های مختلف، ظرفیت های موجود در بخش بهداشت روان را به حضار معرفی کرد و از ادارات درخواست مساعدت در جهت پیشبرد اهداف بهداشت روان داشت.از سوی ادارات بهزیستی، آموزش و پرورش و کمیته امداد با توجه به جمعیت گسترده تحت پوشش مقرر شد مساعدت هایی در جهت برنامه ریزی و ارائه اطلاعات جمعیت تحت پوشش انجام گیرد و مصوباتی در این خصوص به تصویب رسید.

همچنین برنامه های "اجتماع محور ارتقاء سلامت اجتماعی" و "حمایت های روانی در بلایا و حوادث" معرفی گردید و ظرفیت های موجود در ادارات مورد بررسی قرار گرفت. در زمینه حمایت های روانی در بلایا و حوادث مقرر شد کارگاه آموزشی مقدماتی برای مشاوران مدارس و اعضای هلال احمر برگزار گردد. در زمینه ارتقاء سلامت اجتماعی مقرر شد محله ی کهنک به عنوان منطقه ی مورد نظر برای اجرای این برنامه در نظر گرفته شد.

 

 


١٠:٠٤ - چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٤٦٨٠٩    /    تعداد نمایش : ٤٠٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
شبکه بهداشت و درمان

آدرس : پیشوا - میدان شهید اردستانی - جنب اداره فنی و حرفه ای

تلفن : 36720700- 021                                 سامانه پیام کوتاه    10002136720700
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir

 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.