چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧ - 
Fmenu Not Found
1 2
 
منو اصلی
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش فعالیت های واحد بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت پیشوا از تاریخ 95/10/11 الی 95/10/18

گزارش فعالیت های واحد بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت پیشوا از تاریخ 95/10/11 الی 95/10/18

پایش خانه بهداشت سرگل

کارشناس بهداشت حرفه ای مرکز خدمات جامع سلامت آیت الله مهاجری در تاریخ 12/10/95 از خانه بهداشت سرگل بازدیدبعمل آورد. روند تشکیل پرونده های کارگاهی در برنامه بهداشت کشاورزان به ایشان آموزش داده و مقررشد بهورزان ماهانه 10 پرونده جدید را جهت کشاورزان منطقه خود تشکیل دهند. در ضمن پرونده های مربوط به بهداشت حرفه ای ایشان بررسی و نقاط ضعف و قوت ایشان در دفاتر مربوطه ثبت شد.

پایش خانه بهداشت عسگر آباد

کارشناس بهداشت حرفه ای مرکز خدمات جامع سلامت آیت الله مهاجری در تاریخ 13/10/95 از خانه بهداشت عسگر آباد بعمل آورد. پرونده های مربوط به بهداشت حرفه ای و روند تشکیل پرونده های کارگاهی در برنامه بهداشت کشاورزان بررسی گردیده ، نقاط ضعف و قوت ایشان در دفاتر مربوطه ثبت شد.

 

بازدید کارگاههای روستایی محمود آباد کهنه

کارشناس بهداشت حرفه ای مرکز جلیل آباد در روز دوازده دی ماه از کارگاههای کوچک تحت پوشش روستای محمود آباد کهنه بازدید بعمل آورد. در این بازدید ها که با حضور بهورزو به منظور ارتقاء کیفیت فعالیت های بهورزان صورت گرفت نواقص بهداشتی موجود در خصوص کنترل عوامل زیان آور، معاینات سلامت شغلی و بهسازی های تاسیسات کارگاهی بررسی و برای کارفرمایان متخلف اخطاریه صادر شد.

بازدید کارگاههای روستایی قلعه نو جامکاران

در روز چهاردهم دی ماه از کارگاههای کوچک تحت پوشش روستای قلعه نو جامکاران توسط کارشناس بهداشت حرفه ای مرکز جلیل آباد بازدید بعمل آمد. در این بازدید ها که با حضور بهورز و به منظور افزایش نظارت های روستایی انجام شده بود نواقص بهداشتی موجود در خصوص کنترل عوامل زیان آور، معاینات سلامت شغلی و بهسازی های تاسیسات کارگاهی بررسی و به کارفرمایان و کارگزان در زمینه ارگونومی و اهمیت استفاده از تجهیزات حفاظت فردی آموزش داده شد.

 

نظارت بر عملکرد شرکت های خصوصی ارائه دهنده خدمات بهداشت حرفه ای و طب کار

با توجه به لزوم نظارت بر شرکت های خصوصی ارایه دهنده خدمات بهداشت حرفه ای، در تاریخ 12/10/95 کارشناس بهداشت حرفه ای مراکز خدمات جامع سلامت آیت الله مهاجری و جلیل آباد از روند انجام خدمات اندازه گیری عوامل زیان آور محیط کار در دامداری صفاری و کارخانه قند پیشوا بازدید نمودند. این خدمات شامل اندازه گیری صدا، روشنایی و خدمات طب کار بود و توسط شرکت های خصوصی تحت پوشش دانشگاه شهید بهشتی ارائه گردید.

آموزش به کارشناسان بهداشت حرفه ای مراکز

با توجه به شروع برنامه بازدید از مدارس مروج در تاریخ 14/10/95 جلسه آموزشی در واحد بهداشت حرفه ای برگزار گردید. در این جلسه سرکار خانم ابراهیم زاد کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه ای نحوه ی بازدید و تکمیل فرمها را به کارشناسان بهداشت حرفه ای مراکز آموزش دادند.

بازدید از کارگاههای روستای عسگرآباد در طرح تشدید

در روز 13 دی ماه کارشناس بهداشت حرفه ای مرکز مهاجری در طرح تشدید از کارگاههای تحت پوشش روستای عسگر آباد بازدید بعمل آورد. در این بازدید ها در خصوص عوامل زیان آور و آنفلوانزای پرندگان وارگونومی به شاغلین و کارفرمایان آموزش داده شد و نواقص موجود به کارفرما اعلام گردید.

بازدید از کارگاههای کشاورزی فیل قلعه در طرح تشدید

در تاریخ 15/10/95 کارشناسان بهداشت حرفه ای مرکز شهید صدوقی در طرح تشدید از کارگاههای تحت پوشش روستای فیل قلعه بازدید بعمل آورد. عوامل زیان اور و آنفلوانزای پرندگان وارگونومی از جمله موضوعاتی بودند که به شاغلین و کارفرمایان آموزش داده شد و نواقص موجود به کارفرما اعلام گردید.

 

سایر فعالیت ها

·         شرکت در مانور بلایا

·         ارزیابی ارگونومی شاغلین تحت پوشش مرکز شهید صدوقی

·         ارزیابی روشنایی کارگاههای تحت پوشش مرکز آیت الله مهاجری

·         جلسه با واحد بیماریها در خصوص واکسیناسیون شاغلین کشاورزی

·         جلسه با واحد گسترش با موضوع افزایش انگیزه بهورزان در زمینه انجام فعالیت های بهداشت حرفه ای

 


٠٩:٢٥ - دوشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٤٢٤١٠    /    تعداد نمایش : ١٦٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
شبکه بهداشت و درمان

آدرس : پیشوا - میدان شهید اردستانی - جنب اداره فنی و حرفه ای

تلفن : 36720700- 021                                 سامانه پیام کوتاه    10002136720700
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir

 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.